Oszczędzanie za pomocą pożyczek społecznościowych

Praca to sposób na zarobienie pieniędzy służących do utrzymania się. Ale nikt nie może wydawać wszystkich wyrobionych przez siebie pieniędzy. Wszyscy teoretycy gospodarek od zawsze komunikują, iż podwaliną wytwornej kondycji finansowej osoby fizycznej jest, prócz pracy zarobkowej, również zachowywania i rozsądne gospodarowanie odwleczonymi środkami. Takim gospodarowaniem na sto procent nie jest łapanie pieniędzy w przysłowiowej skarpecie. Środki zdeponowane w ten sposób faktycznie marnują na wartości na skutek procesów inflacyjnych (wzrostu opłat łagodzącego siłę nabywczą posiadanych środków). W następstwie tego też oszczędzanie winno pojawiać się równocześnie z rozumowym lokowaniem posiadanych pieniędzy.

Pro-Zysk - jak zarabiać na pożyczkach
Pro-Zysk – jak zarabiać na pożyczkach

Najprostszym instrumentem od zawsze było włożenie pieniędzy na lokatę. Ten produkt finansowy polega na „zamrożeniu” naszych pieniędzy w banku na uzgodniony czas, za co w miejsce otrzymujemy procenty, w wysokości niewielu odsetków w miar roku. Nie są to wiec nazbyt wysokie zyski, przynajmniej jest to zapewne najbezpieczniejszy sposób inwestowania oszczędności. Istnieją wprawdzie dodatkowo inne postaci inwestowania oszczędności.

Przykładową z nich są pożyczki społecznościowe. Na czym polega? – spyta niejeden ewentualny inwestor. Zilustrujmy z tej przyczyny zasadę działania pożyczek społecznościowych. Za przykład niech posłuży tutaj spółka Nobiles2 i jej propozycja. Program oszczędzania Pro-Zysk, proponowany przez Nobiles2, opiera się jak najbardziej na pożyczkach społecznościowych. W skrócie mówiąc Nobiles2 pośredniczy między postacią lokującą własne środki (która w tym momencie będzie pożyczkodawcą), a pożyczkobiorcą, będąc równocześnie gwarantem spłaty pożyczki.

Zamierzając na ten typ inwestycji możemy liczyć na duże dochody, jakkolwiek jednocześnie, nie podobnie jak w wypadku innych rentownych inwestycji, obowiązuje tutaj gwarancja zwrotu kapitału, albowiem Nobiles2, będąc charakterystycznym poręczycielem całego podjęcia, dopuszcza bezpieczne udzielanie pożyczek, usuwając takim sposobem ryzyko zatracenia naszych środków. Dzięki inwestycji, jaką są pożyczki społecznościowe, zachowywanie spełniło do szczętu najnowszy wymiar. Nie musi już polegać na otrzymywaniu drobnych kwot z lokat, lecz może stanowić nawet nadzwyczajne zarzewie pożytku.

Reklamy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj / Zmień )

Connecting to %s