Komputer i jego elementy chłodzenia pasywnego

Niemniej jednak, że dość często zamierzamy na zakup pecetów przenośnych, to w naszych domkach bez przerwy popularnością cieszą się blaszaki stacjonarne, przysparzające znacznie większe możliwości – są nie tylko tańsze, przysparzają większą opcję modyfikacji modułów, jakkolwiek również mogą stać się raczej ciche! Czy każdy może mieć bezgłośny komputer PC i z jakimi kosztami się to kojarzy? Naprawdę na samym początku należy dopowiedzieć, że są dwie procedury chłodzenia podzespołów – pierwszą są aktywne wentylatory, które są decydującym zarzewiem wrzasku, drugą z drugiej strony są wszelakiego typu radiatory.

Ciche komputery PC
Ciche komputery PC

To w rzeczy samej komputer chłodzony pasywnie może być najspokojniejszą jednostką, bo pojedynczy raban będzie wykrywał się z samych modułów, jak chociażby napędu CD, czy dysku twardego (rozwiązaniem może stać się jednak użycie dysku SSD).

Wskazane jest nie zapomnieć o tym, iż pasywny komputer PC, a więc komputer bez wentylatorów pożąda godnie przewiewnej obudowy, która umożliwi właściwe odprowadzanie ciepła z jej wnętrza. Wydawać się może, iż pasywnie chłodzony komputer to jedynie „słabe” elementy, które przez niewielką siła obliczeniową nie wywołują ogromnych ilości ciepła do środowiska. Nic w wyższym stopniu mylnego!

Dziś elementy komputerowe są tworzone w taki sposób, aby były jak najbardziej sprawne i eksploatowały jak najmniej dynamiczności – w związku z tym podstawowa jest wyłącznie wielkość radiatora (i jego sama budowa) – wytwórcy kart graficznych, czy mikroprocesorów sami przysparzają nam bardzo często wybór przy zakupie – czy chcemy pozyskać komponent studzony pasywnie, czy aktywnie. Nic nie stoi aczkolwiek na przeszkodzie, ażeby już w termin stosowania danej jednostki zmienić sposób jej chłodzenia!

Reklamy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj / Zmień )

Connecting to %s