Gdzie najlepiej Inwestować?

Jak rozkazywać uzbieranym kapitałem, tak ażeby na tym nie stracić? Po pierwsze, nie wskazane jest lokować 100% pieniędzy w jednym sposobie inwestowania, czyli w inny sposób mówiąc dywersyfikacja portfela. W co kalkuluje się lokować? Można inwestować w różne kruszce takie jak złoto czy srebro. Jak inwestować w złoto? Inwestycja w złoto polega w większości wypadków na zakupie którejś ilości tego metalu. Nabyć możemy złote sztabki ewentualnie złote monety. Złote monety to tak zwane monety bulionowe, które są wybijane z czystego złota, jak najbardziej w celach inwestycyjnych, monety takie przeważnie nie mają nominału, są godne tak wiele ile kruszec z którego są stworzone.

Złote sztabki i monety
Złote sztabki i monety

Wartość złota w dłuższym okresie terminu przez cały czas rośnie, dlatego wkładając złoto mamy faktycznie gwarancję, iż nie zapodziejemy.

Jak inwestować w srebro? Inwestować w ten kruszec możemy tak jak w złoto, a więc pozyskując sztabki srebra, a na ogół srebrne monety, które nie mają nominału, a wybita na nich jest zazwyczaj waga między innymi 1 uncja. Srebro jako półprodukt, który można wyczerpać i nie można odrestaurować dodatkowo będzie zwiększało swą wartość w dłuższym okresie terminu, dlatego tak jak w złoto warto w nie inwestować.

Inwestycja w surowce naturalne, a nie waluty ma również inny plus. Jeżeli dojdzie do różnych sytuacji, które sprawią, iż waluta stanie się nieistotna, to cenne kruszce nadal będące doceniane, wobec tego należałoby inwestować w złoto inwestycyjne choćby zaledwie jako zabezpieczenie finansowe przed upadkiem systemów finansowych, ponieważ nie wiemy jak wciąż potoczy się polityka pieniężna kompletnego globu.

Reklamy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s