Czym są obligacje bankowe – Getin Noble

Obligacje Korporacyjne to dodatkowy rodzaj papierów wartościowych, które są wydzielane przez korporacje oraz wszelkie podmioty działalności oszczędnościowej. Wydzielając obligacje, ich emitent obliguje się do ich okupienia od użytkowników, za ich pierwotną cenę wspólnie z posiłkowymi odsetkami. Do momentu wykupienie obligacji nie zapadnie, emitent jest dłużnikiem jej nabywcy. Oczywiście procenty to wyłącznie jakiś z gatunków świadczenia, równie świetnie mogą to być udziały w profitach danego banku. Ciekawiącą ofertą są obligacje banków.

Poprzez swoją długookresową obecność na rynku czy też stabilną sytuację pieniężną, banki są wiarygodnymi emitentami. Z tego powodu, więcej i więcej ludzi w tym państwie, planuje na zakup obligacji kapitałowych, których emitentami są właśnie banki. Utrzymuje się wyłącznie pytanie: gdzie kupić obligacje bankowe?

Obligacje banków polskich
Obligacje banków polskich

Nadeszły nabywca obligacji, może skorzystać z dwóch rynków: – Jeżeli kupujemy obligację jawnie od emitenta, przy współudziale przedstawiciela emisji (np. domku maklerskiego), jest to rynek pierwotny obligacji. – Inaczej kupna obligacji jest przeznaczenie układu Catalyst.

Catalyst jest systemem, który dokonuje autoryzacji a także obrotu wszelkimi dłużnymi zasobami walutowymi. Przez własne działanie jak i możliwości, system Catalyst jest ujmowany jako rynek wtórny obligacji. Wybór rzeczowego rynku zależy od użytkownicy, nie zapominajmy jednak, iż ustroje takie jak Catalyst, mogą mieć niewielkie opóźnienie przy szacowaniu. Z tej racji, zwyczajowo kupna obligacji, rekomendujemy dopełnianie zakupu na rynku pierwotnym.

Reklamy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj / Zmień )

Connecting to %s