Czym kierować się przy wyborze obligacji korporacyjnych?

Obligacje korporacyjne to inwestycja, która niesie ze sobą ryzyko. W takim razie, potencjalny nabywca powinien zaznajomić z potencjalnym niebezpieczeństwem nabycia danego papieru wartościowego. Agencje Ratingowe posiadają jedno z narzędzi, które pomaga nam policzyć ryzyko przyszłej inwestycji jest tzw. Rating obligacji korporacyjnych. Jest to zestawienie wielorakich propozycji obligacyjnych wraz z ich wyznaczanym niebezpieczeństwem. Takie zestawienie jest robione przez profesjonalnych analityków, którzy szacują ryzyko konkretnej inwestycji.

Agencje ratingowe obligacji
Agencje ratingowe obligacji

Czynniki brane pod uwagę przy takiej analizie to pomiędzy innymi: tężyzna walutowa emitenta czy też ewentualne możliwości rozwoju danej spółki. Dlatego też, stanowczo zalecamy zaznajomienie się z analizą danej inwestycji, zanim podejmiemy wolę o nabyciu danego papieru wartościowego. Jednym z serwisów, który oferuje tego gatunku zestawienia jest znany rynek Catalyst.

Na stronie głównej owego serwisu, możemy odnaleźć dodatkowo receptę niezatartego odczytania ratingu danej obligacji, jak i oceny najsłynniejszych emitentów. W samej rzeczy, wszystkie ratingi są uaktualniane na gorąco. Jest to jedno z całego szeregu udogodnień dla przyszłych inwestorów, dzięki którym, rynek wtórny obligacji nasyca się coraz większą popularnością.

Przy weryfikacji konkretnej propozycji inwestycyjnej trzeba uwzględnić jej dostępność. W przypadku obligacji korporacyjnych, sporą dostępnością charakteryzują się obligacje Getin Banku. Swoją drogą, obligacje Getin Noble są obecne w giełdowym ustroju Catalyst, dzięki z jakiej przyczyny możemy dokładnie przeanalizować pełną ofertę danych obligacji.

Reklamy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj / Zmień )

Connecting to %s