Czym jest sukces życiowy?

Wolność finansowa – ten zwrot dla całego szeregu jest motywem, do którego dąży poprzez całe życie. Natomiast w zasadzie co to jest tryumf żywotny? Jaki jest klucz do sukcesu witalnego? Jakim sposobem określić, czy komuś udało się takowy spełnić tudzież nie? Jakich kryteriów wypada użyć, ażeby wnikliwie nazwać istnienie i wielkość tryumfu? Pytanie zawarte w tytule tego teksu zdaje się stereotypowe i postawione głównie retorycznie. Jakkolwiek zaledwie z pozoru. Po chwileczek namysłu praktycznie każdy dojdzie do wniosku, iż nie jest bez komplikacji określić momencik, w którym można z kompletną nieustępliwością powiedzieć, że życiowy sukces stał się obcym udziałem. Dla całego szeregu ludzi prostym, i nade wszystko jedynym, sposobem na objaśnienie osiągnięcia tryumfu witalnego poprzez daną osobę jest zerknięcie na jej status majątkowy. Jeżeli znamionuje się on przydatną ilością zer na koncie akceptują oni, że osoba taka spełniła wolność i sukces finansowy, a co za tym idzie i życiowy. Wydaje się jednakże, że jest to nadto płytkie postępowanie do tej idei.

Rozwój osobisty wg Joe Vitale
Rozwój osobisty wg Joe Vitale

Albowiem co w takim razie zakomunikować o postaci, która stała się zamożna dzięki zwyciężonej w totolotku? Z kompletną pewnością zapełnia ona warunek o właściwej ilości zer na koncie. Czy wprawdzie pójście do kolektury i usunięcie paru cyfr, dzięki w jakim celu wygrywa się wspaniałość, daje podstawy do stwierdzenia o tym, iż triumfujący osiągnął triumf życiowy? Nieomal nie – wszak nie było to efektem jego profesji oraz nadzwyczajnych zdolności, a jedynie zrządzeniem żywota.

Joe Vitale autor książek motywacyjnych stwierdza, iż jeśli pozbędziemy powściągających się nas uprzedzeń i całokształtów mamy możliwość uczynić i spełnić nade wszystko wszyściuśko. Rozwój osobisty i szerokie horyzonty myślowe to najprostsza droga do sukcesu. Nie ulega najmniejszym wątpliwościom nieodzowna jest mało tego też żelazna ciągłość i upór, jednakże swoje nastawienie i ujęcie o możliwości sięgania wszelkich przewidzianych sensów to podstawa.

Notorycznie w tym kontekście przytacza się prawo przyciągania, według którego nasze osobiste postępowanie kwalifikuje to jak wygląda rzeczywistość. Tym samym też można przekazać łatwy wniosek, iż sukces żywotny to tak naprawdę wprawę dosięgania wszelkich zamyślonych zamysłów. Jeżeli uspokoimy taką sztukę, wszystkie inne pozorne żywotne sukcesy, takie jak chociażby majętność, spełnimy przy sposobności.

Reklamy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj / Zmień )

Connecting to %s